Zawoja

Zawoja noclegi jest niezwykłą wsią umiejscowioną w Beskidzie Żywieckim. Zawoja tanie noclegi uznawana jest za dość nietypową ze względu na to, że rozciąga się na długość aż dziesięciu kilometrów! Przez ten fakt, Zawoja noclegi z wyżywieniem znana jest szerzej jako najdłuższa wieś w Polsce.

Położenie wsi ma jeszcze jedną zaletę, gdyż Zawoja noclegi zlokalizowana jest pod Babią Górą stanowiącą świetne wyzwanie dla pasjonatów turystyki górskiej. Babia Góra nazywana bywa Diablakiem ze względu na zmienną pogodę, ponadto jest najwyższym szczytem w całych Beskidach dzięki czemu Zawoja tanie noclegi jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów.

Zawoja noclegi z wyżywieniem stanowi doskonały wybór na spędzenie czasu. Świadczy o tym nie tylko mnogość atrakcji ale również fakt, iż Zawoja noclegi zyskała miano miejscowości turystycznej, letniskowej i wypoczynkowej. Zawoja tanie noclegi zaprasza turystów naturalnymi walorami, którymi są oczywiście szlaki na Babią Górę i inne szczyty, ale także Hala Barankowa, gdzie można spotkać bacę i spróbować oscypka i żętycy. Również miłośnicy historii i zabytków nie będą zawiedzeni, gdyż Zawoja noclegi z wyżywieniem kryje między innymi miejsca takie jak: drewniana karczma z podcieniami z 1836 roku, drewniany kościół z 1888 roku, XIX-wieczna kapliczka Zbójnicka, skansen, schronisko na Markowych Szczawinach z 1906 roku.