Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne jest to miasto powiatowe, znaczący w regionie ośrodek turystyczne i sportowy. Jako lokalne centrum gospodarcze nabrały znaczenia po wybudowaniu galicyjskiej linii kolejowej co zbiegło się z rozwojem przemysłu naftowego. Pod koniec XIX w. powstały w mieście dwie rafinerie ropy naftowej.

Powszechnie uważane za „stolicę” Bieszczadów, są siedzibą władz powiatu i gminy. W Ustrzykach dostępna jest nowoczesna pływalnia (solarium i sauna), odkryte kąpielisko, korty tenisowe, boiska do piłki ręcznej i koszykowej czy stadion sportowy. Ponadto dobrze rozwinięta jest tu infrastruktura noclegowo – gastronomiczna. Ustrzyki dodatkowo to świetna baza wypadowa w Bieszczady zarówno nad Jezioro Solińskie, jak i w Bieszczady – przepiękne, dziewicze góry. Przez miasto przepływa rzeka Strwiąż, która – jako dopływ Dniestru – należy do zlewiska Morza Czarnego.

Ustrzyki Dolne noclegi mogą pochwalić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą narciarską.

Jest to siedziba powiatu bieszczadzkiego i popularny ośrodek sportów zimowych otoczony zalesionymi wzgórzami. Ustrzyki pochwalić się mogą 5 narciarskimi trasami zjazdowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Z pobliskiej Ustianowej wytyczono 2 trasy narciarskie – wyczynową (5 km) i rekreacyjną (20 km).

Także latem jest tutaj sporo atrakcji. Ustrzyki otacza sieć pięknych szlaków pieszych (czerwony, niebieski, zielony i żółty) o łącznej długości 25 km oraz liczne trasy rowerowe kolarstwa górskiego

W okresie letnim trasy spacerowe i rowerowe stanowią dobrą alternatywę, która w aktywny sposób pozwoli spędzić czas wolny. Ci, którzy pragną być bliżej natury, powinni odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Ustrzyki Dolne noclegi domki, Ustrzyki Dolne domki całoroczne

Możliwość komentowania jest wyłączona.