Szlachetna rusza do działania

Na terenie miasta powołano do działania dwie drużyny Szlachetnej Paczki. Krasnobród noclegi zaprasza.

W ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki po raz kolejny biorą udział wolontariusze prowadzeni przez liderów, darczyńcy oraz dobroczyńcy. Chodzi o pomoc rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie.

W naszym mieście działają dwie drużyny. Liderem rejonu Zamość Północ jest Danuta Goździuk, która zgromadziła już 16 osobową drużynę wolontariuszy. Jak mówi, nazwy te nie mają charakteru terytorialnego, chodzi o lepszą koordynację i podział obowiązków.

– Wolontariusze są już po przeszkoleni, w tej chwili przydzielam rodziny. Od poniedziałku wolontariusze ruszają na spotkania z rodzinami, aby zapytać czego potrzebują najbardziej – mówi pani Danuta. – Apelujemy też do darczyńców, aby zgłaszali się do nas. Kontakt przez stronę internetową szlachetnej paczki – dodaje lider jednej z grup.

Monika Wiatrzyk, która prowadzi rejon Zamość Południe, kompletuje jeszcze drużynę i niebawem również wyśle wolontariuszy w teren. Jak mówi w rozmowie z nami, warto pomagać. Sama pomaga i, mimo natłoku własnych obowiązków, już drugi rok z rzędu jest wolontariuszem noclegi Krasnobród.

– Do 17 października można się jeszcze zgłaszać – mówi Monika Wiatrzyk, lider Szlachetnej Paczki. – Zapraszam do zgłaszania się do mojego rejonu i do pomocy, musimy pomóc ludziom z naszych okolic wygrać z biedą. Co roku w całej Polsce wolontariusze odnajdują ludzi żyjących w biedzie, spotykają się z nimi, diagnozują sytuację, a potem dbają o jak najlepszą, odpowiadającą na konkretne potrzeby, pomoc przygotowywaną przez darczyńców. Dzięki nim ludzie otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także impuls do działania oraz informację, że są ważni! – dodaje Wiatrzyk.