Szczytno


W rejonie miejscowości Szczytno w województwie Warmińsko – Mazurskim znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Podobnie jak wiele podobnych miejsc w regionie i tutaj skrywa się wiele ciekawostek, które nie zostały opisane w większości przewodników. Idealnym przykładem może być kamień narzutowy w miejscowości Tatary. Przez lata udało mu się zyskać swoją nazwę i nosi miano „Tatarski Kamień”.

Nowym symbolem oraz elementem promującym miasto Szczytno są Pofajdołki. Są to niewielkie skrzaty, które znajdują się w wielu miejscach w mieście. Przedstawiają one różne scenki od komicznych po historyczne. Pierwsze dwa pojawiły się w 2008 roku na Placu Juranda obok e – ławeczki, z której można pomachać znajomym na całym świecie. Dziś miasto zostało już opanowane przez te małe skrzaty.

Okolice Szczytna oferują zwiedzającym wiele wspaniałych miejsc. Przede wszystkim, najbardziej znany jest historyczny Grunwald. To na polach pod tą właśnie miejscowością Zakon krzyżacki przegrał wielką bitwę z Polską. Choćby dlatego jest to miejsce warte odwiedzenia.

Okolice Szczytna charakteryzują się bardzo dużą lesistością. Tutaj spotykają się dwie puszcze: Piska i Napiwocko – Ramucka. W lasach podziwiać można bogatą faunę i florę. Na szczególną uwagę zasługuje różnorodność gatunkowa ptactwa. Po niebie krążą orzeł bielik, kobuz, kania rdzawa i czarna, orlik krzykliwy, kormoran, czapla oraz wiele innych ptaków. Spośród zwierząt lądowych spotkać tu można jelenie, wilki (bardzo rzadko), wydry oraz bobry. Ciekawostką jest, że w całej Krainie Tysiąca Jezior tylko tutaj spotkamy jednego z największych motyli w Polsce, jakim jest paź żeglarz. Region jest bardzo interesujący dla zapalonych przyrodników i turystów ceniących sobie obcowanie z naturą.

Szczytno noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.