Przyroda na Mazurach

Mazury, uznawane za najpiękniejsze miejsce w Polsce, wyróżniają się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, przede wszystkim przepięknymi jeziorami i lasami. Poza tym zachwycają tradycyjną mazurską zabudową wsi i małych miasteczek. Czarna Góra to drugi co do wielkości szczyt w Górach Klewińskich.

Mazury noclegi nad Jeziorem serdecznie zaprasza! Oferuje Gościom wynajęcie domków letniskowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, kwater, agroturystyk, przeznaczonego do wypoczynku. Noclegi na Mazurach umiejscowione jest w spokojnym miejscu nad jeziorem, obfitującym w wiele gatunków ryb.

Na samym jego wierzchołku , a dokładniej możemy podziwiać niesamowite widoki. Przy dobrej przejrzystości powietrza w północnej części gór możemy podziwiać panoramę z możliwością zobaczenia Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji.

Noclegi nad jeziorem Mazury położona jest nad jeziorem. Kąpieliska z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów jak również nowoczesna eko-marina. Mazury oferują także Park Wodny (kręgielnia, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa). Oferuje on stadninę koni, kąpieliska, korty tenisowe, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, centrum rehabilitacji oraz SPA.

Lasy pospolicie zamieszkują kuny, lisy, jenoty i borsuki, jednak często bytują ty także wilki i rysie. W Górach Klewińskich dominują lasy mieszane. We wschodniej części są to przede wszystkim buki. Ponadto licznie, naturalnie występującymi gatunkami jest brzoza i świerk. Sztucznie została wprowadzona sosna. Największy kompleks leśny znajdujący się na Mazurach to Puszcza Piska.

Noclegi w Giżycku zapraszamy do wypoczynku , miejscowości położonej w centrum Mazur, atrakcyjne położenie przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych, wielu atrakcji turystycznych, m.in.: Wioska Vikingów „Galindia” w Iznocie, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,, spływy kajakowe rzeką Krutyń, Klasztor staroobrzędowców oraz zabytkowa Cerkiew Prawosławna w Wojnowie, Leśniczówka – Muzeum K.J.Gałczyńskiego w Praniach,, kryty basen „Tropikana” w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne z przepięknymi zabytkowymi organami pneumatycznymi w Świętej Lipce, Stacja Badawcza PAN – hodowla bobra i Konika Polskiego w miejscowości Wierzba

Przylega do Mazurskiego Parku Krajobrazowego i cieszy się popularnością wśród turystów. Jak przystało na Mazury w skład Puszczy Piskiej wchodzi wiele jezior, m.in. Nidzkie, Jegocin, Warnoły a także największe Śniardwy. Porośnięta jest przede wszystkim lasami sosnowymi i świerkowymi z nie wielką domieszką brzozy, osiki, klonu, olchy i dębu. Symbolem parku jest bocian biały, którego można zobaczyć w wielu wioskach. W gęstych lasach możemy spotkać mnóstwo zwierząt, są to przede wszystkim jelenie, łosie, sarny, dziki, zające, lisy i od niedawna rysie.

Mazury domki letniskowe w otoczeniu lasów, nad pięknym i czystym jeziorem
Panuje tu cisza i spokój. Domki położone na terenie rezerwatu przyrody, na szlaku kajakowym, z trzech stron otoczony jeziorami,  lasy obfitujące w grzyby.

Z małego półwyspu wcinającego się w jezioro Ełckie mamy wspaniały widok na rozłożone nad brzegiem jezioro oraz na most i wyspę zamkową.
Przewężenie rozdziela jezioro na część północną i południową. W przewężeniu znajdowała się niegdyś wyspa. Obecnie jest to półwysep, na której krzyżacy, korzystając z naturalnych walorów obronnych miejsca, zbudowali zamek.

Mazury domki nad jeziorem każdy turysta znajdzie na Mazurach ciekawe miejsce do zwiedzenia ,  zabytki zachwycają. Szczególną uwagą cieszą się oczywiście jeziora, organizowane są regaty, czy różnego rodzaju zawody w windsurfingu. Liczne festyny rodzinne dostarczają rozrywki zarówno dorosłym, jak również ich pociechą. Domki nad jeziorem to Cisza, spokój pomagają oderwać się choć na chwilę od zgiełku wielkich miast. Polecam Mazury na letni wypoczynek, atrakcji jest tutaj co niemiara, dobra zabawa gwarantowana.

Mikołajki noclegi, Mazury domki, Giżycko noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.