Olsztyn

Olsztyn, największe miasto i stolica województwa warmińsko-mazurskiego, powiat grodzki Olsztyn, stolica powiatu ziemskiego olsztyńskiego, archidiecezji warmińskiej, a od 1992 metropolii warmińskiej.

Przyjeżdżający tu turysta ma naprawdę szeroki wybór. Z jednej strony Olsztyn to miasto o pięknej infrastrukturze, którego zabudowa i zabytki architektoniczne z pewnością warte są zobaczenia, z drugiej zaś strony miasto to jest miejscem, w którym człowiek może obcować z przyrodą, spędzać aktywnie swój wolny czas korzystając z naturalnych zasobów tego miejsca. Olsztyn noclegi to szeroka baza turystyczna, która ciągle polepsza swoje warunki, po to aby każdy turysta był zadowolony ze swojego urlopu.  Turyści, którzy swój pobyt wolą spędzić na zwiedzaniu miasta, z pewnością powinni odwiedzić kilka zabytków, takich jak:

– Katedra św. Jakuba wybudowana w stylu gotyckim,
– Olsztyński zamek, którego architektura jest przykładem budowli gotyckich,
– Stary Ratusz, który znajduje się w sercu Olsztyńskiej Starówki.

Olsztyn, ze względu na swoje geograficzne położenie, umożliwia obcowanie z przyrodą i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Piesze wycieczki, rowerowe przejażdżki czy też kajakowe spływy to najczęściej wybierane przez turystów formy aktywności. W okresie letnim w Olsztynie dzieje się wiele, a jedną z niezwykle ciekawych atrakcji rozrywkowych są tak zwane „wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem”.