Mistrzostwa Polski – BIATHLONOWY NORDIC WALKING w Kościelisku już za nami

W niedzielę dnia 13 lipca 2014 odbyły się II-gie Otwarte Mistrzostwa Polski- BIATHLONOWY NORDIC  WALKING w Kościelisku.

Organizatorem imprezy było – „Kościelisko  dla Biegaczy” Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko  oraz Biathlonowy Klub Sportowy „Wojski Polskie- Kościelisko”

Partnerami: Urząd Gminy w Kościelisku, TOPR i OSP Kościelisko.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Polski Zawiązek Biathlonu

W niedzielę na stadionie biathlonowym od samego rana wrzało, wszyscy szykowali się do wystartowania w mistrzostwach. W zmaganiach udział wzięło ponad 100 zawodników z całej Polski. Choć sobota nie zapowiadała dla biegaczy dobrej pogody, w niedzielę nas nie zawiodła. Duża liczba kibiców zaowocowała porządnym dopingiem dla zawodników.

Atrakcji nie zabrakło również dla naszych najmłodszych . Komenda Policji wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zorganizowali stoisko promujące bezpieczeństwo na drogach oraz w górach. Zorganizowane konkursy dostarczały wiele radości dla dzieci i ich  rodziców, a słodycze ufundowane przez firmę  Polski Cukier osładzały każdą chwilę.

W trakcie całego wydarzenia czas umilały nam występy zespołów „Polaniorze” oraz pani Teresa Smreczak z zespołem „Cantare”.

Koło Gospodyń Wiejskich działające przy Związku Podhalan w Kościelisku zorganizowało namiot z pysznymi, tradycyjnymi ciastami. Każdy mógł spróbować przepysznych wypieków oraz wesprzeć swoim datkiem ich działalność.

Na mecie wszystkim zawodnikom  medale wręczał  Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz wójt Gminy Kościelisko- Bohdan Pitoń.

Zwycięzców na podium  dekorował także nasz słynny skoczek – Jan Ziobro.

Wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz gościom serdecznie dziękujemy – dzięki Wam impreza była tak udana. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz zapraszamy do nas na kolejne wydarzenia. Kościelisko noclegi zaprasza.