Mielno

Mielno to miasto letniskowe leżące nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno na Wybrzeżu Słowińskim. Mielno razem z Mielenkiem stanowi jeden z wielu kompleksów wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Miasto posiada dwa letnie kąpieliska morskie i port rybacki na osiedlu Unieście.

Mielno jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim. Posiada dużo terenów zielonych, liczne szlaki turystyczne i piękną plażę. Turyści doceniają również specyficzny mikroklimat, uważany za leczniczy już od czasów średniowiecznych. Miasto dysponuje dobrymi połączeniami komunikacyjnymi, bogatą bazą noclegową i rekreacyjną.

Największą atrakcją miasta jest plaża – czysta, strzeżona i zradiofonizowana. Przy plaży znajduje się wybudowana w 1908 roku Promenada Przyjaźni, idealna na długie spacery. Rozciąga się z niej widok na morze i miasto. Wokół plaży nie brakuje punktów gastronomicznych i handlowych.

Mielno wyróżnia położenie między morzem a jeziorem. Jamno to dziewiąte największe jezioro w Polsce o powierzchni ponad 2 tys. ha. W okresie letnim doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Obfituje w leszcze, sandacze i węgorze europejskie. Żyją tu także szczupak pospolity, lin, karaś, okoń, płoć, jazgarz i troć wędrowna. Po jeziorze kursuje tramwaj wodny Koszałek, płynący z Koszalina do Mielna. Skorzystać można również z oferty rejsu statkiem spacerowym MILA oraz wypożyczalni rowerów wodnych.

Rosnącą popularnością cieszy się Centrum Sportów Wodnych Kite Mielno. Na chętnych poznać tajniki kitesurfingu czekają doświadczeni instruktorzy, którzy pomogą postawić pierwsze kroki na desce. Centrum oferuje także rejsy motorówką, przejażdżki na kole wodnym i na bananie, a także wakeboarding. Zapraszamy również na przystań jachtową TRAMP oraz do największego na Pomorzu Parku Wodnego.

Inne ciekawe atrakcje Mielna to Piernikowy Dom Do Góry Nogami, park linowy Tukan, Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic, Pomnik Morsa, Pomnik Jelenia, Pomnik Lotników, grodzisko słowiańskie i wiele innych.