Kościelisko noclegi zaprasza

Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości, po Dolinie Chochołowskiej, doliną po polskiej stronie Tatr Zachodnich. Zajmuje powierzchnię 35 km2, a jej najwyższym punktem jest Błyszcz – 2159 m n.p.m.
Dolina ma kształt długiego wąwozu skalnego i jest doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę. Najlepiej rozpocząć ją w Kirach. Wejście do doliny jest bardzo dobrze oznakowane. Tutaj należy też kupić bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jeżeli jesteśmy w górach z naszymi małymi pociechami, możemy skorzystać z alternatywnego sposobu poznania Doliny Kościeliskiej i skorzystać z dorożki konnej (a zimą sań) proponowanej przez tutejszych górali. Są to jedyne pojazdy, którymi można poruszać się w obrębie doliny. Jednak spacer Kościeliską jest naprawdę bardzo przyjemny i niemęczący, że nawet najmłodsi wędrowcy powinni dać sobie radę.
Szlak doliny niemal cały czas wiedzie szeroką drogą, jedynie w kilku miejscach musimy pokonać dość ciasne wąwozy, które noszą miano bram (np. Brama Kantaka czy Brama Kraszewskiego). W dolnej części doliny będzie nam towarzyszył szum urokliwego, rwącego Potoku Kościeliskiego. Tutaj możemy również podziwiać formy utworzone przez wody podziemne: okna skalne czy jaskinie (np. Jaskinia Mroźna, Smocza Jama, Jaskinia Raptawicka).

Kościelisko pensjonaty zaprasza!