Kiedy w Bieszczadach pada deszcz…

Bieszczady domki to przede wszystkim górskie wycieczki. Piesze, rowerowe i coraz popularniejsze konne. Możliwości górskich wycieczek są w Bieszczadach nieograniczone. Można wędrować czy jeździć wytyczonymi szlakami pieszymi, rowerowymi czy konnymi, ale można również poruszać się ścieżkami i drogami leśnymi.

Ale co robić w Bieszczadach, kiedy pada deszcz, kiedy jest zimno, albo zimą? Wbrew temu, co można pomyśleć, atrakcji jest na prawdę wiele!

Co robić w Bieszczadach gdy pada deszcz? Przede wszystkim zachować dobry humor!

Prywatny zbiór strojów łemkowskich (Komańcza). Zbiór powstawał latami. Przebogata kolekcja strojów, haftowanych ikon, rusznyków, serwet i koralikowej biżuterii łemkowskiej. Najstarsze przyodziewki mają ponad sto lat!

Garaż Siekierezady (Cisna). To miejsce, gdzie można obejrzeć stare i niespotykane już na drogach samochody sprzed kilkudziesięciu lat, pracujące kiedyś w bieszczadzkich lasach i urzędach. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda Ford Burma GTB, Dodge Command Car WC 56, Studebaker US-6 czy inne ciężarówki i terenówki, to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie (Nowosiółki). Największa w Bieszczadach ekspozycja przyrodniczo-łowiecka, prezentuje dzieje łowiectwa, galerię zdjęć przedstawicieli bieszczadzkiej fauny oraz wiele trofeów łowieckich.

Warsztaty rękodzieła artystycznego (Wetlina). Każdy może spróbować swoich sił w dziele tworzenia – malarstwo, rzeźba, batik. Galeria „Smolarnia” Wetlina