Justyna Kowalczyk i Konrad Motor najlepsi w Murzasichlu

Justyna Kowalczyk i Konrad Motor zwyciężyli w rozgrywanym w Murzasichle noclegi nartorolkowym 3-kilometrowym biegu pod górę o „Puchar Wójta Gminy Poronien i Prezesa LKS Poroniec Poronin”. W zawodach udział wzięła 10 pań i 17 panów – cała czołówka polskich biegaczy i biegaczek narciarskich.

Najlepsza polska biegaczka tuż po powrocie z obozu treningowego w estońskiej Otepaeae zaprezentowała się licznie zgromadzonym na trasie kibicom podczas zawodów nartorolkowych w Murzasichlu. Obyło się bez niespodzianek – Kowalczyk pewnie wygrała, wyprzedzając drugą Sylwię Jaśkowiec oraz trzecią Kornelię Kubińską.

Wśród seniorów triumfował Konrad Motor, który po zaciętej walce na finiszu wyprzedził Pawła Klisza. Szansę na zwycięstwo miał Maciej Staręga, jednak z powodu problemów z kijkiem ukończył rywalizację na trzeciej pozycji. Ogromnego pecha miał także Maciej Kreczmer, który tuż po starcie złamał kijek i później nie był w stanie odrobić straty do czołówki, plasując się ostatecznie na czwartym miejscu.